fbpx

𝟏𝟑 грудня Україна та світ відмічають 𝟏𝟒𝟓-річчя Миколи Леонтовича

0

«Ніякий я не композитор, а лише аранжувальник фольклорних мотивів» – (с) Микола Леонтович

𝟏𝟑 грудня Україна та світ відмічають 𝟏𝟒𝟓-річчя дуже скромного, але насправді геніального композитора, автора незмінного символа Різдва – знаменитого «Щедрика».

Він мав би бути священником, як батько, але…

Став учителем, та при школі організував свій перший хор. Пізніше викладав у музично-драматичному інституті ім. М.В. Лисенка, працював разом із Григорієм Верьовкою в народній консерваторії.

Леонтовича називали ювеліром української пісні та порівнювали з Бахом, ним захоплювався Микола Лисенко, а для земляків він залишався простим вчителем музики.

За життя він обробив для хору біля 200 народних пісень. Найвідомішу з них так полюбляє Голлівуд.

В усьому світі «Щедрик» відомий як «Carol of the Bells»

і його можна почути в таких культових кінострічках як «Сам удома», «Санта Клаус», «Гаррі Поттер», «Міцний горішок 2», «У дзеркала два обличчя» та ін., в серіалах «Менталіст», «Південний парк», «Сімпсони», «Грифіни», та навіть в американському комічному телевізійному шоу “Суботній вечір у прямому ефірі”.

𝟓 грудня 𝟐𝟎𝟐𝟐 року найвідоміша різдвяна колядка відсвяткувала 𝟏𝟎𝟎 років. На честь цієї дати у стінах легендарного Карнегі Холл у Нью-Йорку було влаштовано великий концерт, де звучали українські пісні.

Сам Леонтович слави свого творіння не побачив, життя його в 43 роки обірвала ворожа куля..

Сьогодні, на тлі музики Леонтовича, його Літургії святого Іоанна Золотоустого у виконанні Академічного хору імені В’ячеслава Палкіна, ми з вами проживемо ту останню ніч композитора, та ще раз відтворитимо ці події в історіі разом з чарівною ведучою Ольгою Губко.

Вмикайте відео-концерт

Share.

Comments are closed.