fbpx

До дня Свободи та Гідності: кінопоказ та унікальний симфонічний концерт

0

До дня Свободи та Гідності, 21 листопада, о 19.00 у Харківській обласній філармонії відбудеться показ оновленої версії документального фільму «Герої не вмирають» та вперше прозвучить і буде спеціально записана музика, яку лунатиме біля майбутнього Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у Харкові. У день початку Євромайдану ми разом з о.Віктором Маринчаком будемо говорити про те, за що віддали своє життя наші хлопці та які наразі наслідки Революції Гідності.

На нас чекає не просто дивовижна симфонічна музика у виконанні філармонічного оркестру під диригуванням Юрія Янка, але й фільм-нерв студії «Док.Кіно.Трансформація» та непроста розмова про наболіле.

Кожне покоління повинно відповісти на питання: хто є герої? Дійсно, як ними стають? Хто може бути впевнений, що вашого сусіда або перехожого на вулиці, який вранці наступив вам на ногу в транспорті, через певний час не назвуть Героєм України? Взагалі, які події мусять статися в житті людини, аби вона вирішила покласти душу і тіло, погодьтесь, в принципі, за абстрактні речі: свободу, справедливість, кращу долю?

Герої…Ми так часто легковажно вживаємо цей термін, що затирається вся його багатогранність, вистражданність, утаємниченість. Зануритися в дослідження на цю тему нас спонукала дивовижна історія трьох українських хлопців з прифронтового Харкова. Вони загинули під час Революції Гідності, і сьогодні цих простих чоловіків – Женю Котляра, Влада Зубенка, Юрка Паращука – мільйони людей сьогодні величають героями. Їм встановлюють меморіальні дошки і присвячують експозиції в музеях. Воїни світла зовсім не схожі на Геракла чи Дон Кіхота, Робін Гуда або Мартіна Лютера Кінга. Втім, своєю жертовністю, легкістю йти до кінця і щирістю вони настільки вражають, що наша творча команда вирішила, (принаймні для себе), спробувати знайти відповіді на поставлені питання.
Режисер фільму «Герої не вмирають» Дмитро Коновалов, автор і продюсер – журналіст Володимир Чистилін.

Це не просто кіно про життя і смерть, кохання і жертовність, віру та прагнення свободи. Ми спробували доторкнутися до найпотаємніших струн душі Влада, Жені і Юрка. Тому у фільмі немає авторського тексту чи пропагандистських кліше – він є оголений нерв емоцій, роздумів, відвертих спогадів.
Запрошуємо всіх відзначити День Свободи і Гідності разом. Середа, 21 листопада, Харківська обласна філармонія, вул.Римарська, 23. Початок о 19.00.


Увага! Вхід за квитками, які продаються в касі філармонії. Вартість квитка 30 грн. Це благодійний внесок. Всі зібрані кошти підуть на допомогу пораненим у війні, які лікуються у військовому шпиталі.


buybutton

Share.

Leave A Reply