fbpx

Ансамбль української пісні і танцю “Верховина” з Канади виступить у Харківській філармонії 20 серпня

0

Колектив продемонструє справжню красу української традиції та культури через музику, пісню й танці в програмі з символічною назвою «Пори року», зображаючи яскравою, енергійною хореографією та динамічним хоровим спiвoм чотири пори року. Вхід вільний.
Ювілейне концертне турне присвячене Дню Незалежності України та 60-ти річчю колективу. Ансамбль української пісні і танцю “Верховина” – культурний відділ Едмонтонського осередку Спілки Української Молоді Канади, заснований в 1949 році. У складі Ансамблю хор “Верховина” і танцювальний колектив “Дунай”. Хор “Верховина” був створений у 1959 році як жіночий вокальний гуpт, але в 1976 році долучилися і чоловічі голоси. Зараз колектив складається з 45 співаків і виконує народну, світську і духовну музику. Диригент хору – Орест Солтикевич.
Танцювальний колектив “Дунай” створений в 1974 році 14-ма молодими ентузіастами, а зараз складається з 35 жінок і 15 чоловіків віком від 16 до 28 років, яким керує Шон Остафій. В репертуарі традиційні народні танці з різних реґіонів України.
У 2019 році, відзначаючи 60-ту річницю хору “Верховина” та 45-ту річницю танцювального колективу “Дунай”, ансамбль вирушає у ювілейне концертне турне, в межах якого дасть концерти Канадою (Альбертою) та Східною Європою, а, зокрема, у серпні – в Україні та Грузії. Кульмінацією світового турне буде фінальний концерт в Едмонтоні восени 2019 року, після повернення ансамблю на батьківщину.

Share.

Leave A Reply