fbpx

7 грудня симфонічний оркестр Харківської філармонії під управлінням народного артиста України Ігоря Шаповалова виконає знамениту «Італійську» симфонію Фелікса Мендельсона

0

Свою неймовірно мелодійну Симфонію №4 ля мажор Мендельсон написав у 1831-1833 роках після поїздки до Італії. За час річної подорожі Мендельсон-Бартольді відвідав Венецію та Рим, Неаполь та острів Капрі, Флоренцію та Мілан. Він милувався роботами Леонардо да Вінчі, Рафаеля та Мікеланджело, античною архітектурою тих місць, італійською природою, яка навіювала спокій, захоплювався простотою звичаїв місцевих жителів. Свою першу зустріч з країною він описав у листі до рідних: «Італія постала переді мною такою лагідною, тихою, привітною… Сині гори залишаються позаду; сонце спекотне світить крізь виноградне листя; дорога біжить між фруктових садів…і здається, що ти вдома, що все це давно тобі знайоме, а тепер ти це знаходиш знов… Була неділя, з усіх боків стікалися люди з квітами, в яскравому південному вбранні, у жінок — троянди в волоссі, чоловіки їхали до церкви на віслюках… Вся країна якась святкова, і здається, що ти князь, який з тріумфом в’їжджає до неї».
Ці яскраві враження від відвідування сонячної країни й надихнули молодого композитора на написання чудової «Італійської» симфонії, роботу над якою було завершено у 1833 році. Прем’єра відбулася 13 травня того ж року, диригував сам 24-річний Мендельсон.

Запрошуємо 7 грудня насолодитися чарівною «Італійською» симфонією Фелікса Мендельсона на концерті «Зимові вечори з Ігорем Шаповаловим» у Великому залі філармонії!

Детальна програма концерту на квитки онлайн за посиланням:
http://filarmonia.kh.ua/event/zimovi-vechori-z-igorem-shapovalovim/
Швидко забронювати квиток можна за телефоном:
(067) 31 66 300
(050) 400 48 08 (Viber)

Share.

Leave A Reply