fbpx

214 років з Дня Народження Мендельсона

0

3 лютого – День Народження Фелікса Мендельсона (1809 – 1847).
Він народився 214 років тому, в заможній родині у німецькому Гамбурзі. Композитор, піаніст-віртуоз, майстер диригування, педагог.
Більшість знає його, в першу чергу, за знаменитим «Весільним маршем», який серед інших музичних творів композитор написав для п’єси Шекспіра «Сон літньої ночі».
Коли Феліксу було 12 років, він уже мав чотири опери, 12 струнних симфоній і велику кількість камерної та фортепіанної музики.
У віці 25 років Мендельсон був призначений музичним керівником Лейпцизького оркестру у Gewandhaus (концертний зал в місті Лейпциг, Німеччина).
За життя він створив кілька опер, кантати, оркестрові та камерні твори, концерти, твори для фортепіано та органа, вокальні та хорові твори. Немалі були його заслуги і як диригента, доречі – Мендельсон був одним із перших, хто використовував диригентську паличку, щоб відбивати такт, стоячи перед оркестром.
Репутація Мендельсона у колі музикантів-сучасників була дуже високою. Роберт Шуман, наприклад, називав його «Моцартом дев’ятнадцятого століття», молодий Гектор Берліоз писав, що піаністичне мистецтво Мендельсона настільки ж велике, як його композиторський геній, а Бетховен, почувши як грає ще зовсім юний композитор, зробив пророчий запис в одному зі своїх щоденників: “12-ти річний Мендельсон – обіцяє багато”. І – не помилився!
Як ми знаємо з численних історій – генії від музики нерідко рано йдуть з життя. Мендельсон не став виключенням. Його життя склало лише 38 років.
У березні 1847 року померла сестра Мендельсона Фанні, передчасно завдавши нечуваного емоційного удару композитору. Він так і не одужав повністю, і після легкого інсульту помер у листопаді того ж року.

Share.

Comments are closed.