fbpx

2 грудня в Харківській філармонії – авторський вечір легендарної української композиторки Лесі Дичко

0

2 грудня в Харківській філармонії відбудеться авторський вечір легендарної української композиторки, Народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та муніципальної премії «Київ» імені Артемія Веделя, Лесі Дичко.

Видатний композитор, непересічна особистість, Леся Дичко репрезентує музичну культуру України і сучасну українську композиторську школу. Вона є автором балетів, хорових, симфонічних, вокально-симфонічних і камерно-інструментальних, пісенних творів, циклів духовної музики для хору a’capella, музики до кінофільмів, анімаційних фільмів. Але найяскравіше її самобутній талант розкрився у царині хорового мистецтва. Твори Лесі Дичко широко представлені на хорових фестивалях, конкурсах, вони звучать у провідних концертних залах України, США, Канади, Франції, Великобританії, Німеччини, Нідерландів та ін. країн.

Творчість легенди української академічної музики сповнена національного колориту, відзначена художньо-філософським сприйняттям і відповідає найсучаснішим досягненням композиторської майстерності. Оспівування прадавніх шарів національної історії через фольклорну автентику – українські обряди, ритуали, архаїчні свята, але крізь оптику сучасності. Її музика співзвучна з новаціями модерністів – Б. Бартока, В. Лютославського, А. Пярта, які виявляють глибоку зацікавленість фольклором і відкриттям у ньому глибинних шарів.

Своє творче кредо Леся Дичко висловила так: «Духовність – це найбагатший скарб людини… Чудо народних інтонацій, що тисячоліттями випрацьовував наш український народ, неповторну красу Київського розспіву я хотіла поєднати з глибиною духовних текстів Біблії…».

У програмі вечора 2 грудняя – авторські твори різних років, серед яких Духовний концерт для змішаного хору і камерного оркестру «Помолихся лицу Твоему всем сердцем моим» (А.Ведель – Л.Дичко). Абсолютно невідомий до недавніх пір духовний концерт Артемія Веделя було знайдено в бібліотеці одного з московських монастирів в 2009 році. В оригіналі твір було написано Веделем для хору а’cappella. Л. Дичко, крім оркестровки, дописала інструментальні вступ і коду, використавши при цьому музичні теми самого А. Веделя і обробивши їх для струнної групи симфонічного оркестру. Світова прем’єра цього твору відбулася 24 жовтня 2009 р. у колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України і мала великий успіх.

 За матеріалами «Духовні обрії композитора Лесі Дичко»

Share.

Leave A Reply