fbpx

14 жовтня Харківська філармонія пропонує відзначити День Захисника України благодійним концертом.

0

У неділю, о 18.30 в органному залі філармонії відбудеться органний концерт та показ фільму «По кому подзвін» із циклу програм «Метанойя» за однойменний романом Ернеста Гемінґвейя. Знову на одній сцені поєднаються музика, кіно та мистецтво слова. Ціна квитка – радше символічна, адже всі кошти від концерту підуть на допомогу українським воїнам.

Гемінгвей – багатогранний письменник. Хоча здається, що пише він завжди – про людську гідність, кохання, життя і смерть. Яка музика може передувати розмові про митця і роман «По кому подзвін»? Найприродніше – органна. Орган – «король інструментів» – може бути різним, імітувати будь-які інструменти, й водночас – ні один інструмент не здатен зімітувати власне орган. Той, хто хоча б раз почує його у концертній залі – запам’ятає на все життя звучання, що немов ллється з-під небес і охоплює тебе всього, не відпускає і спонукає прислухуватися до внутрішнього «Я». Як цілком поглинають читача і романи великого Хема.

Музична частина проекту «Метанойя» включатиме програму, вибудовану органістом Станіславом Калініним.

Пролунають відомі твори (зокрема хоральна прелюдія фа мінор Баха, котру ми знаємо по фільму «Солярис» Тарковського, та його прелюдія і фуга ля мінор), музика Макса Регера (який через два століття після Баха підніс органну творчість на нову недосяжну висоту і голос «короля інструментів» знову зазвучав сильно й могутньо). Окрема частина – твори композиторів ХХ століття Віллана та В’єрна, в яких орган звучить як сучасний «дзвін миру».

Грає Станіслав Калінін, ведуча – музикознавиця Юлія Ніколаєвська.


Музична програма:
Й.С.Бах (1685-1750). «Ich ruft zu dir, Herr Jesu Christ» BWV 638
Й.С.Бах (1685-1750). Прелюдія і фуга ля мінор BWV 543
М.Регер (1873-1916). Siciliana, op.47, №5 (1900)
Basso ostinato op. 69, №3 (1903)
Х.Віллан (1880-1968). Інтродукція, пасакалія і фуга мі бемоль мінор
(1916)
Л.В’єрн (1870-1937). Дзвони Хінклі ор.55, №6
/24 Pièces de fantaisie, Quatrième Suite, 1927/


buybutton

Share.

Leave A Reply