fbpx

14 грудня у органному залі Харківської філармонії концерт Людмили Марцевич (фортепіано).

0

Філософський підхід, романтична піднесеність, благородство та бездоганний смак. 14 грудня у новому органному залі Харківської філармонії концерт Людмили Марцевич (фортепіано).

Цього музиканта в Україні та за її межами шанують як за високопрофесійну виконавську і викладацьку діяльність, так і за активну просвітницьку місію, спрямовану на вшанування українського та світового музичного мистецтва. Народна артистка України, лауреат Українського конкурсу, професор Людмила Марцевич бере активну участь у громадському житті країни, є членом Національної спілки театральних діячів України, співпрацює з Українським фондом культури, очолює або входить до складу журі міжнародних і всеукраїнських музичних конкурсів.

Досвідчена піаністка здатна чутливо передати глибинний сенс музики, підтримує прекрасну виконавську форму, талановито реалізує себе в професії, виступає із численними сольними концертами в багатьох країнах світу. Поряд із музикою відомих західноєвропейських композиторів на концертах Людмили Марцевич звучать твори українських митців – М.Лисенка, В.Барвінського, Н.Нижанківського, М.Скорика, Є.Станковича. В її репертуарі – найскладніші твори класичної спадщини, епохи романтизму, сучасних авторів. Піаністка часто була першим виконавцем багатьох творів українських композиторів, вона має багато записів у фондах Українського радіо і телебачення.

Музичну освіту здобула в Одеській середній спеціальній музичній школі імені П.С. Столярського та Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової в класах професорів М.Старкової, Є.Вауліна, Л.Гінзбург. Закінчила аспірантуру Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського в класах професорів Я. Зака (Москва) та В. Сєчкіна (Київ).
Інтенсивну концертну діяльність розпочала ще ученицею 10 класу в 1963 році після перемоги на Українському конкурсі піаністів імені М.В.Лисенка (І премія). Виступала із сольними концертами та у супроводі симфонічних і камерних оркестрів, в ансамблях із видатними музикантами та диригентами (Н. Рахлін, С. Турчак, Ф. Глущенко, І. Блажков, В. Гнєдаш, В. Сіренко, В. Здоренко, Урс Шнайдер та ін.). Неодноразово гастролювала у Франції, Німеччині, Норвегії, Словаччині, Іспанії, Кореї, Польщі, США, країнах СНД.
У 1982 році їй було присвоєно почесне звання заслуженої артистки України, у 1994 році – народної артистки України.

Критики підкреслюють її глибоку концепцію та особливий філософський підхід до виконуваного репертуару, романтичну піднесеність, благородство звуку, вміння побудувати велику форму і затримати увагу на підтексті музичного твору, індивідуальний почерк, художню зрілість інтерпретації та гармонійне поєднання технічної досконалості, бездоганного смаку, вишуканості і творчого натхнення.

Як професор Національної музичної академії України, вона виховала багато талановитих піаністів, які успішно працюють в Україні та за її межами.

14 грудня о 18:30 містян чекає яскрава зустріч із славетною піаністкою. У виконанні майстрині пролунають твори Бетховена, Листа, Шуберта, Ревуцького та інших метрів класичної музики. Романтичні та пристрастні, глибокі та надихаючі композиції подарують вам незабутній вечір!

Share.

Leave A Reply